Clarins extra firming nuit

84.10

Kremi dite i mëndafshtë kundër plakjes forcon dukshëm, heq dhe lufton rrudhat me fuqinë kundër moshës të ekstraktit të luleve të kangurit – një zbulim i ri bimor që e lë lëkurën të duket e lëmuar, e fortë, rrezatuese dhe më e rinovuar ditë pas dite. Ndihmon në mbrojtjen nga rrezet UVA/UVB të plakjes së lëkurës me krem dielli me spektër të gjerë SPF 15. Formuluar me Kompleksin Anti-Ndotje të Clarins për të ndihmuar në luftimin e efekteve të ndotjes dhe radikalëve të lirë.

  • Lloji i lëkurës: Të gjitha llojet e lëkurës
  • Tekstura: Krem
  • Përdorimi: Aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastër çdo mëngjes.

 

Përfitimet

  • Në mënyrë të dukshme firmat dhe ashensorët
  • Zbut pamjen e linjave dhe rrudhave
  • Rrit shkëlqimin e lëkurës
  • Mbron rrezet UVA/UVB me krem dielli me spektër të gjerë SPF 15
  • Kompleksi kundër ndotjes me bazë bimore të Clarins ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotësit e brendshëm dhe të jashtëm

Produkte të ngjashme