Clarins Ecran Multi Protection Hydratant spf

36.00

Mbrojtja e parë e Clarins nga UV dhe ndotja kundër 5 ndotësve që hasen në jetën e përditshme: atmosferike, ambiente të brendshme, polen, dritë blu dhe foto-ndotje.Një krem xhel i lehtë, i përthithur lehtësisht për një shkëlqim të menjëhershëm rozë. Mundësuar nga ekstrakti organik i gjetheve të mangos, rrit mbrojtjen e lëkurës me 64% Hidraton dhe kujdeset për lëkurën, falë përbërësve të tij 74% që kujdesen për lëkurën.Përjashtuar filtrat, konservantët dhe ngjyruesit që përmbahen në 26% të formulës.

 

  • Lloji i lëkurës: Të gjitha llojet e lëkurës
  • Tekstura: Xhel / Fluid
  • Përdorimi: Aplikojeni pasi të keni përfunduar rutinën e kujdesit për lëkurën dhe përpara se të aplikoni make-up.

 

Përfitimet

Mbron nga rrezet UV dhe 5 lloje të ndotjes. Hidraton lëkurën.

Produkte të ngjashme