Clarins Double Serum Eye

53.00

Frymëzuar nga serumi ynë i dyfishtë  më i shitur në mbarë botën, Clarins prezanton serumin e dyfishtë të syve—dy serume të mbushura me energji në një formulë të përqendruar që funksionon nga tempulli në tempull për të lëmuar, të fortë, hidratuar dhe rigjallëruar zonën e syve me rezultate që sfidojnë moshën në vetëm 7 ditë.Kjo formulë me bazë bimore përmban 96% përbërës me origjinë natyrale dhe 13 ekstrakte të fuqishme bimore, duke përfshirë Duo-në tonë të re të Ruajtjes së Rinisë me ekstrakte bimore, Chervil Organic Wild dhe Shafran i Indisë, të zgjedhura posaçërisht për përfitimet e tyre kundër plakjes për të trajtuar zonën delikate të syve. Tekstura e lehtë, dyfazore ofron një nxitje të menjëhershme të ushqimit për sytë me pamje më të butë dhe më të shndritshëm menjëherë pas çdo përdorimi.

 

Formula dyfazore kombinon efektin shtrëngues të një xheli me komoditetin e një kremi për të krijuar një trajtim freskues dhe të lehtë që përgatit sytë për aplikim të menjëhershëm të grimit. Butoni unik i shtytës rrotullues i shishes jep një dozë të personalizuar për nevojat e lëkurës tuaj. Formula e butë është e përshtatshme për të gjitha moshat, të gjitha etnitë dhe të gjitha llojet e lëkurës—përfshirë ata që përdorin lente kontakti dhe ata me sy të ndjeshëm—dhe vjen në një shishe të bërë nga materiale të ricikluara.

 

  • Tekstura: Fluid
  • Përdorimi: Aplikojeni në konturet e syve të pastër, në mëngjes dhe në mbrëmje. Ndiqni me Double Serum për të trajtuar të gjitha shenjat e dukshme të plakjes së lëkurës dhe syve.
  • Lloji i lëkurës: Të gjitha llojet e lëkurës

 

Përfitimet

  • Forcon dukshëm lëkurën për të zbutur pamjen e linjave të holla dhe rrudhave
  • Ushqen dhe hidraton thellësisht
  • Zvogëlon dukshëm fryrjen dhe rrathët e zinj
  • Ndricon zonën e syve
  • Rigjallëron lëkurën delikate rreth syve
  • Kompleksi kundër ndotjes me bazë bimore ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga ndotësit e brendshëm dhe të jashtëm, duke përfshirë dritat blu nga elektronika

Produkte të ngjashme